Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Jak sprawdzić czy mam PCMCIA 32bit?
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW
View previous topic :: View next topic  
Author Message
kneczaj
Apprentice
Apprentice


Joined: 13 Oct 2006
Posts: 169
Location: Zamosc

PostPosted: Fri May 23, 2008 2:17 pm    Post subject: Jak sprawdzić czy mam PCMCIA 32bit? Reply with quote

Posiadam laptopa Toshiba 2130CT (486DX2 75MHz, 32MB RAM, wyprodukowany w 1995 roku, data wgrania biosu to 18.10.1995). Zamierzam do niego dokupić kartę sieciową, najlepiej gdyby była to karta 32-bit, bo jest szybsza. Windows 95 pokazuje mi we właściwościach "Mojego Komputera", że PCMCIA mam 32bit (zakładka wydajność), lecz nie wiem czy mu wierzyć. W instrukcji obsługi laptopa na pewno pochwaliliby się, jak na tamte czasy nową obsługą PCMCIA 32-bit (standard wprowadzono w lutym 1995), Niestety nie było tam ani słowa na ten temat.

Jak sprawdzić to pod linuksem? Jeśli w linuksie się to potwierdzi, to będę na 100% pewny.

Laptop ma tylko stację dyskietek i nie ma zainstalowanego linuksa na dysku, więc dobrze byłoby gdyby metoda nie wymagała wielu programów oprócz jakiejś dystrybucji dyskietkowej i kernela z obsługą PCMCIA, który dokompilowałbym już ręcznie.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Polish OTW All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum