Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[X11] Przeładowanie X servera obniża wyajność
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jbytecoder
n00b
n00b


Joined: 11 Jun 2009
Posts: 5
Location: Nowy Sącz

PostPosted: Thu Jun 11, 2009 6:37 pm    Post subject: [X11] Przeładowanie X servera obniża wyajność Reply with quote

Przepraszam jeżeli temat jest nie jasny (nie bardzo wiedziałem jak to inaczej ująć)

Mój problem dotyczy wydajności karty graficznej (Inetl 945 GMA)
Po uruchomieniu się systemu , z konta uzytkownika uruchamiam startx, wszystko eleganco i szybko sie uruchamia
Wydajność jest super (glxgears 1133) - testowane również w grach przez wine (skupie sie na StarCraft (strategia))
Następnie chce wyłączyć Xserver nieważne czy wyoguje się normalnie czy zrobie Ctrl-Alt-Backspace, problemy są zawsze te same
Natychmiast gdy kontrola wróci na konsole znowu wydaje polecenie startx
W nowo uruchomionej powłoce - wydajność jest o połowe mniejsza (glxgears 600) oraz wspomniany wsześniej StarCraft niemiłsiernie się tnie
Jeżeli wyłącze Xserver znowu, zaloguje się na root-a wyale z jądra moduł i915 i znowu odpale Xserver wsztko wraca do normy wydajność super.

Oto co udało mi się ustalić:
Po przeładowaniu Xowi nie udaje się z powortem poprawnie ustawić MTRR, barkuje wpisu odnośnie (jak mi się wydaje) bufora ramki base=0x0d0000000 size 256MB write-combinig - efektem tego jest błąd przy wyjsci X-a MTRR setup failed - invalid argument 22 - po przeładowaniu z usunięciem modułów to mapowanie znowu jest w porządku

Sądząc po spadku wydajnosci sądze ze problem dotyczy funkcji xf86-video-intel Tiling wydaje mi sie ze przy zakończeniu pracy sterownik nie odmapowuje pewnych buforów, tyle że nic o tym nie pisze w logach Xorg.0.log - nie ma żadnych błędów

Czy ktoś byłby w stanie doradzić mi co z tym zrobic ?
Jeżeli problemu nie da się rozwiązac to moze chociaż jak zrobić aby X przy przeładowaniu usuwał i915 z kernela
nie dołączam zadnych informacji poniewąż w logach X-a nic nie ma (sprawdzałem szczegółowo) a z xorg.conf nie korzystam (nie wiem jakie inne informacje moga być potrzebne)

Czekam na odpowiedź
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum