Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Dzwiek 5.1 w acer 6935g - Intel 82801I (ICH9 Family)
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bender88
n00b
n00b


Joined: 20 Mar 2007
Posts: 17

PostPosted: Fri Jun 26, 2009 4:35 pm    Post subject: Dzwiek 5.1 w acer 6935g - Intel 82801I (ICH9 Family) Reply with quote

Probuje uzyskac dzwiek 5.1 na karcie "Intel Corporation 82801I (ICH9 Family) HD Audio Controller". Stereo dziala na alsie ze stabilnego jadra po drobnym hacku (hda-verb /dev/snd/hwC0D0 0x15 SET_EAPD_BTLENABLE 2). Jest obslugiwane przez snd_hda_intel i kodek realtek. Google powiedzialo, ze pelne wsparcie dla tej karty zostalo dodane w wersji 1.0.20 (w jadrze jest 1.0.18a). Postanowilem skompilowac nowsze jadro i nastepujace paczki portage:
media-libs/alsa-lib
media-sound/alsa-driver
media-sound/alsa-headers
media-sound/alsa-utils
wszystko w odmaskowanej wersji 1.0.20.

W kernelu 2.6.30-gentoo-r1 (z gentoo-sources) jest wbudowane
Device Drivers
* Sound card support
Alsa i oss wyrzucone.

Wyrzucilem stare moduly (rm -rf /lib/modules/$(uname -r)/alsa-driver), robilem restarty i probowalem rozna magie typu powrot do stabilnego jadra, rekompilacje jadra, modulow, pakietow, istalacja alsy ze zrodel (nie z portage), w tym wersja ze snapshot. Wszystkie proby robione po restarcie, po kazdorazowym usuwaniu starych modulow i za kazdym razem przy probie ladowania dostaje:
Code:
modprobe snd_hda_intel
FATAL: Error inserting snd_hda_intel (/lib/modules/2.6.30-gentoo-r1/alsa-driver/pci/hda/snd-hda-intel.ko): Invalid module format

/etc/init.d/alsa start daje ten sam wynik. Flaga -f tez. W dmesg jest cos takiego:
Jun 26 18:04:19 Bender-laptop [ 78.300846] snd_page_alloc: disagrees about version of symbol module_layout
Jun 26 18:04:19 Bender-laptop [ 78.301190] snd: disagrees about version of symbol module_layout
Jun 26 18:04:19 Bender-laptop [ 78.301337] snd_timer: disagrees about version of symbol module_layout
Jun 26 18:04:19 Bender-laptop [ 78.301573] snd_pcm: disagrees about version of symbol module_layout
//CIACH ten sam tekst dla kolejnych modulow alsy.


Ja to mozna obejsc? Wiem, ze uzyskanie dzwieku 5.1 jest mozliwe, bo czytalem blog autora patcha do alsy dla sterownika tej karty i jemu dziala zarowno 5.1 jak i wbudowany mikrofon (pelne wsparcie dla sprzetu audio).
Back to top
View user's profile Send private message
Qlawy
Apprentice
Apprentice


Joined: 11 Jul 2006
Posts: 200

PostPosted: Fri Jun 26, 2009 5:59 pm    Post subject: Reply with quote

wygląda jakby brakowało jakiegoś moduły, albo w jądrze, albo w sterowniku
Back to top
View user's profile Send private message
bender88
n00b
n00b


Joined: 20 Mar 2007
Posts: 17

PostPosted: Sat Jun 27, 2009 5:10 pm    Post subject: Reply with quote

A można prosić o jakieś szczegóły? Z tego co doczytałem Sound card support jest wymagane i to jest wbudowane w jądro. Komilacja alsy nie narzekała na jakieś braki. Mam dołożyć wynik jakiegoś polecenia?
Back to top
View user's profile Send private message
soban_
l33t
l33t


Joined: 27 Aug 2008
Posts: 668
Location: /home/soban

PostPosted: Sat Sep 19, 2009 3:40 pm    Post subject: Reply with quote

Ja zazwyczaj robie to tak:
W kernelu odznaczam wszystko zwiazane z alsa nastepnie w maku daje wpis: ALSA_CARDS="hda-intel", to jest tylko przyklad po = wpisujesz to co dotyczy Twoja karta dzwiekowej. Nastepnie alsa-driver instaluje za pomoca emerge, alsaconf wybieram karte i wszystko gra jak trzeba. Zmienam tylko w ostatniej linijce w alsaconf na CH 6 - z CH 2. Dlaczego nigdy nie konfiguruje w kernelu? Po prostu zawsze mam aktualne sterowniki od dzwieku, oraz moge wybrac sobie te karty dzwiekowe ktore w danym momecie chce miec skompilowane nie ruszajac .configure w kernelu.
_________________
gg: 525600
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum