Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED][PRINT] Drukarkę wykrywa ale drukuje białe strony
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Adrian_Wir
n00b
n00b


Joined: 30 Jun 2009
Posts: 4

PostPosted: Sun Sep 06, 2009 7:50 pm    Post subject: [SOLVED][PRINT] Drukarkę wykrywa ale drukuje białe strony Reply with quote

Witam

Używam Gentoo x86 (i686), ale ten sam problem występował na AMD64. Drukarka jest podłączona do JetDirect (jako urządzenie wybrałem AppSocket/HP JetDirect, URI: socket://192.168.1.50:9100), ale ten sam problem miałem kiedy była podłączona przez port USB.

Problem polega na tym, że drukarka jest znaleziona, polecenie wydruku zostaje wysłane do drukarki, drukarka je odbiera. Następnie pobiera kartkę, pojemnik z tuszem lata w tą i z powrotem tak jakby drukowało, ale nic nie jest drukowane. Kartka wychodzi biała, tak jakby nie było tuszu (jest na pewno).

Próbowałem używać różnych plików ppd (te dostępne po kompilacji cups jak i ściągnięty HPLIP). Niestety, nic nie pomaga. Szukałem i na google i na forum, ale wszystko co znajdowałem zaczynało się od "drukarka znaleziona, polecenie wysyłane, drukarka nie reaguje". Moje natomiast reaguje całkiem dobrze, tylko tuszu nie chce wydawać jędza :P

Ma ktoś jakiś pomysł na rozwiązanie? Jak trzeba coś podać mówcie.


Last edited by Adrian_Wir on Tue Sep 08, 2009 1:35 pm; edited 3 times in total
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Sun Sep 06, 2009 8:00 pm    Post subject: Reply with quote

jaka drukarka? mniewam ze hp, skoro uzywasz hplip... a ze hp sa bardzo dobrze wspierane przez linuksa obstawialbym problem sprzetowy...
komunikacja komp <-> drukarka jest, cos do druakrki zostalo wyslane i ona to drukuje, inaczej wyplulo by pusta kartke (od razu) -> tak sie dzieje jak drukujesz 2 zdania - glowica nie lata po calej stronie, konczy drukowac i oddaje kartke (wie ze juz nic wiecej nie bedzie drukwoane na tej stronie).

Jak masz objekcje co do postawionej przeze mnie tezy to sprawdz na windowsie, albo innym komputerze z windowsem, ew jezeli jest to urzadzenie wielofunkcyjne, to masz w nim mozliwosc wydruku stony testowej bez posrednictwa komputera...
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian_Wir
n00b
n00b


Joined: 30 Jun 2009
Posts: 4

PostPosted: Mon Sep 07, 2009 4:46 am    Post subject: Reply with quote

Drukarka hp dj 815c. Właśnie cały problem polega na tym, że na Windowsie drukuje i z tego komputera i z innych. Kiedy jeszcze byłem na Debianie (dobre półtora roku temu) też chodziła ładnie. Podejrzewam, że po prostu nie umiem jej skonfigurować na Gentoo.

Drukarka drukuje co jej każe (tz. kartridż z tuszem lata dokładnie po obszarze wydruku - jak drukuje tylko dwa zdania to tylko w miejscu tych zdań, jak stronę testową to po całej kartce). Problem jest w tym, że nie nanosi tuszu. Zupełnie tak jakby się skończył, choć jest - z Windowsa ciągle coś drukuje.
Back to top
View user's profile Send private message
Belliash
Advocate
Advocate


Joined: 24 Nov 2004
Posts: 2503
Location: Wroclaw, Poland

PostPosted: Mon Sep 07, 2009 7:16 am    Post subject: Reply with quote

1) usun drukarke
2) zainstaluj hplip
3) localhost:631
4) dodaj drukarke uzywajac PPD z hplip
5) wlacz drukarke
6) uruchom hplip i sprawdz czy nie ma jakis bledow komunikacji
7) wydrukuj strone testowa z poziomu interfejsu www cupsa
_________________
Asio Software Technologies
Belliash IT Weblog
Back to top
View user's profile Send private message
Adrian_Wir
n00b
n00b


Joined: 30 Jun 2009
Posts: 4

PostPosted: Tue Sep 08, 2009 1:31 pm    Post subject: Reply with quote

Dzięki, instalacja hplip przez emerge pomogła. Na drugi raz trzeba bardziej polegać na portage, a mniej na plikach ściąganych z neta;)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum