Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
Xorg na Radeon HD 4650 - prosze o pomoc z uruchomieniem
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
LukaszW
n00b
n00b


Joined: 16 Apr 2010
Posts: 1

PostPosted: Fri Apr 16, 2010 6:15 pm    Post subject: Xorg na Radeon HD 4650 - prosze o pomoc z uruchomieniem Reply with quote

Witam serdecznie.

Od kilku dni usilnie probuje uruchomic X-y na moim Radeonie HD 4650, ale cos mi nie idzie. Probowalem juz kompilowac xorg-server z VIDEO_CARDS ustawionym na "radeon" jak i "fglrx" i zarsze efekt byl ten sam - zawieszenie sie systemu przy probie odpalenia X-ow.

Powiedzcie mi prosze, bo nie moge sie doczytac zadnej konkretnej informacji - dla tej karty graficznej powinienem uzyc "radeon" czy "fglrx"? Na 3D mi nie zalezy, bo nie gram w ogole. Komputera uzywam bardziej do pracy i ewentualnie ogladania filmow ;)

Niestety nie posiadam zadnych logow z poprzednich bojow z X-ami, poniewaz nic sie w nich nie zapisywalo przy probie odpalania X-ow. Aktualnie mam system postawiony od zera i zanim wklepie "emerge xorg-server" ;)

Moja karta graficzna: http://shop.amd.com/Asus-Radeon-HD-4650-687076127/amd/specs-html

Z gory dziekuje za wszelkie wskazowki.
Back to top
View user's profile Send private message
lsdudi
Guru
Guru


Joined: 12 Nov 2006
Posts: 392
Location: Warsaw

PostPosted: Sat Apr 17, 2010 8:06 am    Post subject: Reply with quote

jeśli chcesz jechać na otwartych sterach radze przejść na gałąź niestabilną właczyć kms w jajku i doinstalować x11-drivers/radeon-ucode z tego co opisujesz swoje wymagania to powinieneś być zadowolony
_________________
RLU#416942
Back to top
View user's profile Send private message
Core
n00b
n00b


Joined: 14 May 2007
Posts: 29

PostPosted: Thu Apr 22, 2010 8:08 pm    Post subject: Reply with quote

Ja parę dni instalowałem tą kartę graficzną na laptopie. Z otwartym sterownikiem miałem niezłe jazdy :| W końcu zamaskowałem >x11-base/xorg-x11-7 i odpowiednie pakiety uniemożliwiające konfiguracje (jeżeli chcesz, to mogę dopisać listę pakietów, które musiałem maskować, jak jutro będę przy tym sprzęcie), zainstalowałem ati-drivers-10.2 (wersje 9.* sprawiały mi kłopoty między innymi pod mplayerem), dałem ati-config żeby wygenerować nowy pliczek konfiguracyjny, eselect opengl set 1 (tam gdzie masz ati, być może u Ciebie inny numerek) i śmiga stabilnie i szybko :)

EDIT: Jakby ktoś kiedyś potrzebował, wrzucam te maski...

#Nowy xorg nie dziala z ATI-BIN
>=x11-base/xorg-server-1.7
>=x11-base/xorg-drivers-1.7
>=media-libs/mesa-7.7
>=x11-libs/libXinerama-1.1
>=x11-proto/xineramaproto-1.2
>=x11-libs/libXext-1.1.1
>=x11-proto/xextproto-7.1.1
>=x11-libs/libXtst-1.1
>=x11-libs/libXi-1.3
>=x11-proto/fixesproto-4.1.1
>=x11-libs/libXxf86vm-1.1.0
>=x11-proto/xf86vidmodeproto-2.3
>=x11-proto/recordproto-1.14
>=x11-proto/inputproto-2.0
>=x11-apps/xinput-1.5.1
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum