Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
ATI Stream
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 12:59 am    Post subject: ATI Stream Reply with quote

Witam,

taki sobie ebuild: https://bugs.gentoo.org/show_bug.cgi?id=304903
Moja karta graficzna - HD5450. Ładnie się zainstalowało, ale co dalej? Jak zmusić gcc do wykorzystania gpu? Bardzo mi na tym zależy. Prawdopodobnie gdzieś to w configach trzeba (make.conf?), ale w googlu ni cholery znaleźć nie mogę. Byłbym niewypowiedzianie wdzięczny, jeśli mi w tym pomożecie.

Emerge --info:
http://pastebin.com/43hHJCBV

Pozdrawiam.
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
joi_
Apprentice
Apprentice


Joined: 28 Mar 2005
Posts: 171

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 11:31 am    Post subject: Re: ATI Stream Reply with quote

Garrappachc wrote:
Moja karta graficzna - HD5450. Ładnie się zainstalowało, ale co dalej? Jak zmusić gcc do wykorzystania gpu? Bardzo mi na tym zależy. Prawdopodobnie gdzieś to w configach trzeba (make.conf?), ale w googlu ni cholery znaleźć nie mogę.


Żeby wykorzystać GPU, aplikacja musi zostać napisana przy użyciu OpenCLa. Nie ma takiej możliwości żeby "zmusić" GCC do wykorzystania GPU w zwykłych aplikacjach.
Back to top
View user's profile Send private message
Garrappachc
Guru
Guru


Joined: 26 Dec 2008
Posts: 362
Location: Kraków

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 11:47 am    Post subject: Reply with quote

Ale na stronce AMD piszą, że gcc jest supportowane. Czyli Stream jest bezużyteczny?
_________________
De profundis clamavi ad Te, Domine

emerge --info | virtual aviation
Back to top
View user's profile Send private message
Crenshaw
Guru
Guru


Joined: 23 Jun 2004
Posts: 474
Location: Poland

PostPosted: Sun Jul 04, 2010 4:43 pm    Post subject: Reply with quote

ROTFL. Sproboj powoli przeczytac dokumentacje. (np. ta czesc o instalacji) a potem skompiluj sobie jakis przykladowy program z OpenCL'em.

Jesli nie chcesz programowac w OpenCL'u albo nie masz programow ktore go wykorzystuja to... daj sobie spokoj.

edit:
ten ebuild i tak jest przeterminowany 2.01 jest passe, 2.1 rzadzi ;) i generalnie preferuje takie rzeczy instalowac samodzielnie bo:

1. zwykle wystarczy im katalog w opt
2. gentoo zwykle nie nadaza z ebuildami (czasem pomagam jak mam ochote ale nigdy nie mialem tyle czasu zeby to zrobic dobrze ;) nie mowiac juz o slotowaniu ich i zmianie wykorzystywanej wersji
3. zwykle ciezko przekonac ludzi ze ebuild do developer preview version to dobry pomysl :)

moje 3gr
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) Instalacja i sprzęt All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum