Gentoo Forums
Gentoo Forums
Gentoo Forums
Quick Search: in
[SOLVED] MPD - Sonata i NCMPCPP mają problem z połączeniem
View unanswered posts
View posts from last 24 hours
View posts from last 7 days

 
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish)
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sebas86
Guru
Guru


Joined: 01 May 2005
Posts: 568
Location: Szczecinek / Szczecin

PostPosted: Sat Jul 31, 2010 12:50 pm    Post subject: [SOLVED] MPD - Sonata i NCMPCPP mają problem z połączeniem Reply with quote

Od jakiegoś czasu mam problem z MPD, dokładniej z podłączeniem klienta. Czasami uda się podłączyć, nie trwa jednak to zbyt długo. Oczywiście MPD ustawione jest standardowo (localhost:6600) i działa sprawnie (odtwarza muzykę, ma otwarte porty, na których nasłuchuje):
Code:
# netstat -nlp | grep mpd
tcp        0      0 127.0.0.1:6600          0.0.0.0:*               LISTEN      19596/mpd           
unix  2      [ ACC ]     STREAM     LISTENING     9020785  19596/mpd            /var/lib/mpd/socket


Plik hosts sprawdzony (wpisy localhosta są prawidłowe), telnetem także można połączyć się z hostem na danym porcie, jednak Sonata oraz (zainstalowany specjalnie do sprawdzenia) NCMPCPP mają straszne problemy z nawiązaniem i utrzymaniem poprawnej komunikacji.

Testowano pakiety w wersjach:
media-sound/ncmpcpp-0.5.4
media-sound/sonata-1.6.2.1
media-sound/mpd-0.15.8 oraz 0.15.10

Konfiguracja mpd:
Code:
# cat mpd.conf | grep -vE '(^#)|(^$)'
music_directory      "/home/share/music"
playlist_directory   "/var/lib/mpd/playlists"
db_file         "/var/lib/mpd/database"
log_file      "/var/log/mpd/mpd.log"
pid_file      "/var/run/mpd/mpd.pid"
state_file      "/var/lib/mpd/state"
user         "mpd"
bind_to_address      "localhost"
bind_to_address      "/var/lib/mpd/socket"
port            "6600"
input {
        plugin "curl"
}
audio_output {
   type                  "alsa"
   name                  "Alsa"
}
mixer_type         "software"
filesystem_charset "UTF-8"


Wcześniej testowałem z zablokowanym pluginem curl w konfiguracji i problem był ten sam. MPD skompilowane z włączonymi flagami:
Code:
aac alsa bzip2 curl ffmpeg fifo flac id3 ipv6 mad mikmod network ogg unicode vorbis


Sonata komunikuje zazwyczaj przekroczenie czasu oczekiwania.

-- edit --

Z ciekawości wywaliłem wszystko z katalogu z muzyką poza jednym utworem i utworzyłem jeszcze raz bazę danych. Cały czas ten sam efekt, częściej udaje się nawiązać połączenie jednak i tak co jakiś czas występuje time-out, dodatkowo pasek postępu zachowuje się dziwacznie, sekundy przeskakują w nierównych odstępach (czasami długo nic się nie zmienia, czasami przeskakuje kilka kolejnych). Zaczynam podejrzewać testowe jądro (vanilla-2.6.35-rc3) i problemy z komunikacją ale nie mam pomysłu jak to sprawdzić za bardzo... jakieś sugestie?

-- edit 2010.08.01 12:07 --

Problemem okazał się jakiś błąd w testowym jądrze, po aktualizacji do waniljowej 2.6.35-rc5 wszystko wróciło do normy... Najwidoczniej jakiś problem z interfejsem loopback, wireshark pokazywał przy wadliwym jądrze ciągle retransmisję pakietów wysyłanych przez MPD, na nowym nie ma żadnych problemów. Co ciekawe ifconfig nie pokazywał wcześniej żadnych paczek zgubionych... Nie mniej problem rozwiązany.
_________________
Nieważne jaka dystrybucja, ważne, że Linux!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
Reply to topic    Gentoo Forums Forum Index Polskie forum (Polish) All times are GMT
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum